Twoje kryteria wyszukiwania:
Podgrzewane fotele, Nawigacja, El. klapa, LED, Polski Salon, 2x koła
44 900 złbrutto
1.8 TSI*AMBITION*Climatronic*Alu*Pełna Elektryka*Po Serwisie*Zadbany!!
21 990 złbrutto
2.0TDI CR 150KM ! Super Stan ! Zadbana !
51 700 złbrutto
Sport Line 1.6TDI CR 120KM ! Super Stan ! Zadbana ! Serwisowana !
39 700 złbrutto
1.4 TSI 218KM iV Plug-In Hybrid „STYLE”Facelift*Serwis ASO* 80.000km
103 500 złbrutto
2.0tdi190KM * dsg * Sportline * CANTON HiFi * keyless * kamera * navi
65 500 złbrutto
Style DSG Kamera netto 77967 PLN Gwarancja G.Fotele
77 967 złnetto
95 899 zł brutto
Salon Polska Gwarancja Active Netto 54390PLN
54 390 złnetto
66 900 zł brutto
Salon Polska Gwarancja Active Netto 46260PLN
47 073 złnetto
57 900 zł brutto
Opłacona Zdrowa Zadbana Serwisowana Bogata Po Serwisie
23 999 złbrutto
Ambition DSG Nawigacja netto 69024 PLN Gwarancja Virtual
69 024 złnetto
84 900 zł brutto
Ambition DSG Nawigacja netto 64959PLN Gwarancja G.Fotele
64 959 złnetto
79 900 zł brutto
Ambition DSG Kamera netto 65772 PLN Gwarancja G.Fotele
65 772 złnetto
80 900 zł brutto
Ambition Fvat Gwarancja netto 60894 PLN SaloPL G.Fotele
60 894 złnetto
74 900 zł brutto
2.0TDI(140KM)*Bi-Xenon*Navi*DSG*Skóry*El.Fotele*Chrom*F1*Alu17"ASO
33 900 złbrutto
Pisemna Gwarancja 12 miesięcy
49 900 złbrutto
VAT 23% Combi Active 2.0TDI 170KM DSG 2015 r., salon PL, HAK
29 900 złbrutto
VAT 23% Combi Active 2.0TDI 170KM DSG 2015 r., salon PL, HAK
29 900 złbrutto
VAT 23% Combi Active 2.0TDI 170KM DSG 2015 r., salon PL, HAK
29 900 złbrutto
VAT 23% Combi Active 2.0TDI 170KM DSG 2015 r., salon PL, HAK
29 900 złbrutto
użytkownik: Piotr
liczba głosów: 621
pomimo chęci zmiany marki na inną niż skoda po jazdach próbnych hondą accord, citroen C5, mondeo, passat zdecydowałem się jednak na zakup skody superb II. Bezkonkurencyjne połączenie silnika TDI 2,0 170 KM i skrzyni DSG i bardzo bogate wyposażenie. gdyby nie za ładna bryła to passat na pewno mialby b. poważną konkurencję (choć cały kokpit przedni i deska rozdzielcza passata są też po prostu brzydkie). Silniki konkurencji 2,o TDI są dużo słabsze. Jeżeli kogoś nie zraża marka skoda i to iż jest to b. duży samochód to polecam. Najbliżej skody dla mnie palsuje się nowy C5 z uwagi na rewelacyjne wzornictwo - piękny samochód, świetne wyciszenie - dla tych co lubią słuchać muzyki w samochodzie, i hydoaktywne zawieszenie. Z drugiej strony zdecydowanie słabszy diesel 2,0 L i bardzo mało miesjca na nogi dla pasażerów z tyłu ( przy tych samych wymiarach zewnętrznych samochodu co skoda ) to minusy citroena c5.
silnik TDI 2,0 170 KM w połączeniu ze skrzynią automatyczną DSG nie ma sobie równych w tej klasie i tej cenie samochodów. Silnik przyśpiesza do 100 km w 9 s i praktycznie nie ma straty w przyśpieszeniu w porównaniu z manualem, co ma miejsce w mondeo i citroenie. Ponadto DSG jako jedyna skrzynia na rynku ma praktycznie niewyczuwalne przełożenia biegów. Jako jedyny silnik 2,0 l diesel. wśród opisanych powyżej konkurentów ( oczywiście oprócz passata ) osiąga moc 170 KM! io dodatkowo silnik we wszystkich zakresach mocy ma podobną moc, nie ma słabszych zakresów obrotów. Ten silnik i ta skrzynia to największa przewaga skody w porównaniu z niby bardziej markową konkurencją.
Z przodu grube słubki trochę przeszkadzają w widoczności na prawo lewo , przy skrzyzowaniach. Z tyłu mała szyba też nie pomaga. widoczność w dużych lusterkach ok
Jak ktoś jeździ samochodem niemieckim to zna twardzość zawieszenia charakterystyczną dla tych marek. Przeciwieństwem jest zawieszenie hydroaktywne citronena c5 - wyjątkowy komfort na polskie drogi, ale z drugiej strony tak miło się płynie po drodze że pasażerowie na tylnych siedzeniach a przede wszystkim dzieci mogą miec problemy lokomocyjne. Fotele jak zwykle w skodzie b. wygodne z podparciem lędźwiowym bez dopłaty na obydwu przedich fotelach. Lepsze wyciszenie kabiny pasażera osiąga tylko C5 (podwójne akustyczne szyby, podwójne uszczelki w drzwiach, b. dobre wyciszenie hałasu od kół) ale na pewno skoda jest w środku cichsza od mondeo czy hondy accord i o dziwo od passata. lepiej tez resoruje od passata
Zdecydowanie największy samochód w tej klasie - czeska prawdziwa limuzyna. Dla niektórych na pewno za duży. Z drugiej strony jeyny saomochód wśród w/w konkurentów, którym bez przeszkód i komfortowo w trasę mogą się wybrać 4 osoby o wzroście pow 180 cm. Bagażnik też największy wśród konkurencji no i twindoor system. dla mnie stylizacja zewnętrzna samochodu/bryła nadwozia to jedyny duży minus samochodu. Jest po prostu nieładny.
We wszystkich poniższych ocenach porównuję skodę superb II z nowym citroenem c5, passatem, mondeo i accordem, którymi przed zakupem skody odbyłem długie jazdy próbne. Wszystkie samochody miały podobne ceny 100 - 125 tys zł, i silniki 2,0 TDI skoda ma twarde zawieszenie typowe dla samochodów niemieckich, prowadzi się b. dobrze i precyzyjny układ kierowniczy, wynoszenie na zakrętach nie istnieje, jedyna trudność to promień zawaracania i parkowanie tyłem z uwagi na wielkość samochodu
awaryjność - na bazie dotychczasowym doświadczeń ze skodami octavia
nimus - to głośny wentylator klimatyzacji i mała ilość stopni nawiewu
okaże się po 3 latach ...
Podaj email i otrzymuj informacje o nowych ogłoszeniach spełniających aktualnie wybrane warunki wyszukiwania: