Pomoc - jak wygodnie i sprawnie korzystać z www.Auto.pl

Aby dodać ogłoszenie w portalu www.Auto.pl należy:

W górnej części strony www.Auto.pl znajduje się zielony przycisk dodawania ogłoszenia.

Po kliknięciu tego przycisku zobaczymy formularz z danymi samochodu jakie należy podać aby zamieścić ogłoszenie w naszym serwisie. Formularz jest automatycznie ustawiony dla samochodów osobowych. Dodając ogłoszenie należy pamiętać aby dodać je do odpowiedniej kategorii
(osobowe / dostawcze / ciężarowe / autobus / motocykl / inne / części).

Porady

  • Pojazdy o całkowitej masie dopuszczalnej powyżej 3,5t prosimy dodawać w dziale ciężarowe
  • Samochody przewożące powyżej 10 osób, prosimy dodawać w dziale autobusy
  • Pojazdy typu quad, trike prosimy dodawać w dziale motocykle
  • Przyczepy, naczepy, maszyny budowlane i rolnicze prosimy dodawać w dziale inne

Po wybraniu odpowiedniej kategorii wypełniamy formularz pamiętając o tym aby obowiązkowo wypełnić pola oznaczone gwiazdką ().

Po wypełnieniu pól tekstowych można też zamieścić 4 zdjęcia do ogłoszenia bez żadnych opłat.

Wypełniając dane kontaktowe należy podać swój prawdziwy adres e-mail, ponieważ na niego zostaną przesłane linki administracyjne do zarządzania tym ogłoszeniem.

Po zamieszczeniu wszystkich danych należy zaznaczyć opcję "Zapoznałem się i akceptuję treść regulaminu" po czym możemy wcisnąć przycisk "Dodaj ogłoszenie"

Aby ogłoszenie było widoczne w serwisie należy je aktywować.

W tym celu należy wejść na skrzynkę e-mail, na którą zostaną przesłane linki administracyjne w tym link do aktywacji ogłoszenia. Wchodzimy w e-mail "Aktywuj Darmowe ogłoszenie". Następnie w tym e-mailu klikamy w link aktywacyjny.

Po wykonaniu tej operacji na ekranie monitora zostanie wyświetlona informacja, że ogłoszenie zostało uaktywnione

Dodatkowo możesz aktywować swoje ogłoszenia z Osobistego panelu administracyjnego.

Po przejściu do Osobistego panelu wybierz ofertę, którą chcesz aktywować i wciśnij przycisk "Aktywuj".

Twoje ogłoszenie zostanie aktywowane dzięki czemu będzie wyświetlane na stronie www.Auto.pl.

Aby dokonać zmian (modyfikacji) w zamieszczonym ogłoszeniu należy:

Skorzystać z e-maila, który został wysłany na Twój adres e-mail podczas dodania ogłoszenia.

Znajdują się w nim linki do zarządzania ogłoszeniem - w tym link modyfikacji. Należy kliknąć w ten link.

Link ten przeniesie Cię do "Osobistego panel administracyjnego". W Panelu tym należy odnaleźć przycisk "Modyfikacja", który należy kliknąć, aby móc zmodyfikować wybrane ogłoszenie.

Po wykonaniu tej operacji na ekranie pojawi się informacja że na twój adres e-mail został wysłany link do modyfikacji tego ogłoszenia. Należy wejść na skrzynkę e-mail i otworzyć e-maila zatytułowanego "Modyfikacja ogłoszenia".

Po otwarciu tej wiadomości należy kliknąć link modyfikacji ogłoszenia.

Link ten przeniesie Cię do szczegółów Twojego ogłoszenia, po zmianie interesujących Cię parametrów należy wcisnąć przycisk "Zatwierdź zmiany" znajdujący się wdolnej części formularza.

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie linki są jednorazowego użytku. W przypadku kiedy dokonamy zmian w ogłoszeniu linki te przestają być użyteczne i należy pozyskać nowe linki administracyjne do ogłoszenia.

Aby usunąć nieaktualne już ogłoszenie należy:

Ponownie wejść w e-mail, który został wysłany na Twój adres e-mail podczas dodania ogłoszenia, ponieważ w nim znajduje się link do usunięcia ogłoszenia. Należy w niego wejść. Link ten ponownie przeniesie Cię do "Osobistego Panelu administracyjnego". W Osobistym panelu znajdź przycisk "Usuń", który należy wcisnąć, aby usunąć wybrane ogłoszenie.

Po wykonaniu tej operacji na twój adres e-mail zostanie wysłana wiadomość zawierająca link do usunięcia ogłoszenia. Należy otworzyć tę wiadomość i wejść w link "usunięcie ogłoszenia".

Na ekranie monitora pojawi się zapytanie Czy na pewno chcesz usunąć ogłoszenie? Oraz przyciski umożliwiające ci usunięcie lub pozostawienie ogłoszenia na giełdzie. W przypadku kiedy chcemy usunąć ogłoszenie klikamy przycisk z napisem "TAK".

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie linki są jednorazowego użytku. W przypadku kiedy dokonamy zmian w ogłoszeniu linki te przestają być użyteczne i należy pozyskać nowe linki administracyjne do ogłoszenia.

Aby otrzymać nowe linki administracyjne do ogłoszenia należy:

Na głównej stronie portalu wejść na zakładkę "Moje ogłoszenia" znajdującą się w górnej części strony.

Przycisk "Moje ogłoszenia" posiada charakterystyczną ikonkę symbolizującą użytkownika:

Po wejściu na tę zakładkę zobaczymy dwa okienka do logowania w panelach administracyjnych.

Żółty Panel jest przeznaczony dla właścicieli komisów samochodowych natomiast szary panel dla indywidualnych osób zamieszczających ogłoszenia w naszym serwisie.

W szarym panelu wpisujemy adres e-mail który został podany przy dodawaniu ogłoszenia następnie wciskamy przycisk "Przypomnij".

Po wykonaniu tej operacji na podany przez Ciebie e-mail zostaną przysłane nowe linki administracyjne do Twojego ogłoszenia.

Aby włączyć funkcje autopowiadamiacza należy:

Na stronie głównej wejść na zakładkę "Kup auto używane" znajdującą się w górnym menu strony www.auto.pl.

Po wejściu na tę zakładkę wyświetli się formularz wyszukiwania, który należy wypełnić w zależności jakiego samochodu poszukujemy. Po zaznaczeniu interesujących nas parametrów wciskamy zielony przycisk "Szukaj ofert".

Można wybrać dowolny przycisk "Szukaj ofert" z wyjątkiem ostatniego w prawym dolnym rogu ponieważ służy on do wyszukiwania ogłoszeń względem kodu ogłoszenia

Po wciśnięciu przycisku "Szukaj ofert" na ekranie monitora zostaną wyświetlone ogłoszenia samochodowe, zgodne z zaznaczonymi przez Ciebie parametrami. W dolnej części tej strony (pod listą ofert) znajduje się formularz "Autopowiadamiacz - Złap okazję! Nowe ogłoszenia na maila.". W okienku tym należy podać swój adres e-mail a następnie należy wcisnąć przycisk "Wyślij"

Po wykonaniu tej operacji na podany przez Ciebie adres email zostanie przesłana wiadomość zatytułowana "Uaktywnij autopowiadamiacz - kliknij w link". W e-mailu tym otrzymasz link aktywujący funkcję autopowiadamiacza. Należy w niego kliknąć.

Po kliknięciu w ten link na ekranie monitora pojawi się informacja, że autopowiadamiacz został aktywowany.

Na Twoją pocztę elektroniczną zostanie przesłany e-mail z informacją że autopowiadamiacz jest już aktywny. W tym e-mailu zostanie przesłany link w którym zawarte są wszystkie parametry jakie zostały zdefiniowane przy wyszukiwaniu ogłoszeń motoryzacyjnych.

W momencie kiedy zakupiliśmy wymarzony przez nas samochód nie będziemy już potrzebowali powiadomień z ofertami motoryzacyjnymi. Aby wyłączyć funkcję autopowiadamiacza należy:

Wejść na skrzynkę e-mail na którą został przesłany e-mail zatytułowany "Nowe ogłoszenia spełniające Twoje warunki (autopowiadamiacz)". W tym e-mailu znajduje się link do ogłoszenia spełniającego podane przez Ciebie wymagania, oraz link do wyłączenia funkcji autopowiadamiacza.

Po kliknięciu w link do usuwanie funkcji autopowiadamiacza, na ekranie pojawi się informacja z zapytaniem "Czy na pewno chcesz usunąć ten autopowiadamiacz?" Jeżeli jesteśmy pewni że chcemy usunąć ten autopowiadamiacz wchodzimy w pierwszy link.

Po kliknięciu w pierwszy link na ekranie wyświetli się informacja, że autopowiadamiacz został usunięty.

Reklama