Renault 19 - sprzedam - osobowe

Wyniki 1 do 1 spośród 1 znalezionych.

Twoje kryteria wyszukiwania:

Sortuj po:
1 250 zł
brutto
benzyna
4/5 drzwiowy
5 miejscowy
Reg. kujawsko-pomorskie Toruń
pierwszy wł., samochód bezwypadk., garażow.
1 250 zł
brutto
  • Strona:
    1
Kliknij tutaj i otrzymuj nowe ogłoszenia na maila »
Osoby zainteresowane Renaultem 19 brały pod uwagę również:

Najciekawsze opinie o Renaulcie 19

Zdjęcie użytkownika

użytkownik: Tomek

liczba głosów: 294

Renault 19 RL 1.9d 1900 1.9d 65KM 1994r. hatchback

Ocena ogólna
Zakładam że moja ocena nie jest zbytnio obiektywna. Pewnie ze względu na sentyment do tego samochodu. Na pewno jest to przestronny, komfortowy, ekonomiczny samochód, któremu nie brakuje również wad takich jak: mała dynamika, niska przyczepność, słabe hamulce czy niska jakość niektórych elementów wnętrza. Trzeba pamiętać o tym, że to nie wyścigówka i ma on już 17 lat. Mimo to użytkowanie sprawia dużo radości i w ostatecznym rozrachunku wypada bardo dobrze.
Układ napędowy
Bardzo elastyczny, wytrzymały i bezawaryjny silnik. Dobrze pracująca skrzynia biegów z odpowiednim przełożeniem. Gorzej z przyśpieszeniem, ale w końcu to 65-konny diesel. Mimo to nad wyraz dobrze zbiera się od 0 km/h. Samochodowi nie sprawia również kłopotu jazda z kompletem pasażerów, tudzież pod górę z obciążeniem. Niekiedy jednak trzeba zapomnieć o wyprzedzaniu.
Widoczność
Dobrze usytuowane słupki nie zmniejszają widoczności. Szerokie lusterka spełniają swoją rolę. Mocno pochylona tylna szyba w połączeniu z wystającym tylnym zderzakiem czasem sprawia kłopot.
Komfort
Samochód trochę za miękki na polskie, dziurawe, kręte drogi przez co nieraz trzeba mocno zwalniać. Awaryjność zawieszenie powyżej średniej. Przednie fotele komfortem prześcigają nowe samochody w segmencie D (po przesiadce do Passata poczułem się jakbym usiadł na taborecie). Pasażerowie z tyłu również nie narzekają. Marne wyciszenie daje się we znaki głownie przy niskich obrotach.
Nadwozie
Z przodu i z tyłu miejsca Ci u nas dostatek. Bagażnik też dość pojemny, jednak mocno pochylona tylna szyba i nisko usytuowana półka zabiera trochę miejsca. Na wysokości gałki zmiany biegów, zamiast miejsca na radio, znajdują się pokrętła do nawiewów co jest dość denerwujące ponieważ co chwilę trzeba unosić rękę przy każdej zmianie głośności itp. Boczki na drzwiach wykonane z marnej jakości materiału, który jest podatny na zabrudzenia.
Układ jezdny
Samochód prowadzi się bardzo dobrze jeśli nie zwracać uwagi na hamulce, które nie sprawdzają się przy gwałtownym hamowaniu. Niska przyczepność.
Naprawy
Jeśli chodzi o ten model "dziewiętnastki" to zadaje on kłam opinii o awaryjności francuskich aut. Wypisane powyżej awarie nie są jedynymi. To tylko te najbardziej znaczące i kosztowne. Zwłaszcza układ chłodzenia który zaczął się sypać fragment po fragmencie przez co silnik o mało się nie ugotował. Poza tym reszta "awarii" ogranicza się do np. przepalonej żarówki. Z drugiej strony jest to prosta konstrukcja w której nie ma za bardzo się co psuć.
Wentylacja i ogrzewanie
Raczej wolno się nagrzewa. Łatwość regulacji. Bliskość przedniej szyby sprawia, że przy włączeniu nawiewu na szybę, powietrze wieje nam w twarz.
Elektryka/elektronika
Z układem elektrycznym póki co (odpukać) nie miałem żadnych problemów. Elektroniki w zasadzie brak.
Autopowiadamiacz - Złap okazję! Nowe ogłoszenia na maila.

Podaj email i otrzymuj informacje o nowych ogłoszeniach spełniających
aktualnie wybrane warunki wyszukiwania:


 - dane wymagane
 - kliknięcie 'zaznacz wszystkie poniższe' powoduje zaznaczenie wszystkich zgód. Każda z opcji może być też zaznaczana/odznaczana niezależnie.

Administratorem danych osobowych jest Profit Walendzik Agnieszka z siedzibą w Jaworznie, ul. Paderewskiego 50, NIP: 632-114-07-07, email: portal@auto.com.pl.
czytaj więcej...Reklama
Znajdź www.Auto.pl na Facebooku: